O firmie

Green - Star sp. z o.o., z siedzibą w Starym Uścimowie istnieje od 2001 roku, początkowo koncentrując swoją działalność na branży budowlanej.

W 2010 roku zarząd spółki podjął decyzję o produkcji energetycznego, najczystszego opału (brykiet, pellet) oraz wyrobów tartacznych i pozostałych wyrobów z drewna. Jest to obszar usługowy, który pozostaje w związku z doskonale znanym spółce rynkiem budowlanym.
Okolica Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, gdzie spółka prowadzi swoją działalność, jest terenem bogatym w surowiec – drewno, odpady drewniane (trociny, wióry), słomę i siano. Mamy tutaj do czynienia z dużą powierzchnią lasów oraz terenów rolniczych, dzięki czemu na bieżąco możemy pozyskiwać niezbędny materiał do naszych produktów. W październiku 2011 roku spółka uruchomiła zakład produkcji energetycznego opału oraz zrębek drzewnych i drewna kominkowego. W ofercie posiadamy również drewno budowlane i tarcicę oraz otaczaki i pale.
Nasz tartak jest w pełni wyposażony. Posiadamy impregnator do drewna oraz suszarnię komorową. Ponadto dysponujemy transportem przystosowanym do przewozu drewna stosowego oraz kłód drzewnych. Zakład został wyposażony w nowoczesne i innowacyjne maszyny i sprzęt, a ich zakup był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.
Firma systematycznie powiększa swoją ofertę o nowe produkty. W ostatnim czasie wprowadziliśmy wyroby z drewna do ogrodu (elementy architektury ogrodowej typu: palisada, meble ogrodowe, pergole, altany).

- brykiet - pellet - drewno kominkowe - budowlane - otaczaki - pale -

Siedziba firmy mieści się na granicy powiatów: łęczyńskiego, lubartowskiego i parczewskiego ok. 50 km od Lublina.
Punkt sprzedaży w Starym Uścimowie
Zakład Produkcyjny
Stary Uścimów 71 /dawniej HALA SKR/